Novice

• Splošno

Zimske počitnice

Zimske počitnice so še zmeraj v teku, naši člani pa svoj prosti čas, namesto v vodi, tokrat preživljajo na snegu ter uživajo v snežnih radostih. In čeprav bi si mislili, da bodo ob vsem tem malo odmislili treninge in bazen, pa temu ni tako, kar dokazuje tudi zgornja fotografija.  Moramo reči, da nas takšne poteze navdihujejo in le potrjujejo, da sta ves čas in delo, ki ga vlagamo v razvoj vaterpola in naših članov, vredna vsega. Zahvalili bi se Mestna občina Ljubljana in Ljubljana, moje mesto za vso izkazano podporo! #zaLjubljano

• Priprave

Zaključek priprav v Banjaluki

Bliža se konec trenutnega tedna, s tem pa so se zaključile tudi tridnevne priprave naših fantov v Banjaluki. Lahko rečemo, da smo s prikazanim izjemno zadovoljni. Fantje so se ves čas trudili po svojih najboljših močeh, odnesli nekaj novega znanja, predvsem pa izkušenj, ki so jih pridobili predvsem na skupnih treningih z gostitelji. Tako kot fantje, si pohvalo zaslužijo tudi naši trenerji. Upamo, da bomo v prihodnosti priča čim večim tovrstnim pripravam. Za povabilo na same priprave, vse pogoje za treninge, nesebično pomoč ter odlično družbo, bi se radi zahvalili Vaterpolo klub Borac ter trenerju Davorju Josipoviću. Prav tako bi se radi zahvalili Mestna občina Ljubljana in Ljubljana, moje mesto za vso izkazano podporo! #zaLjubljano

• Priprave

Priprave v Banjaluki

Včeraj so se za vse naše fante, rojene leta 2004 in starejše, začele tridnevne priprave v Banjaluki, kamor med drugim odhajajo že vrsto let. 😊🤽🏊 Prosti čas, ki jim ga je namenil razpored tekem v vseh prvenstvih, tako, s pomočjo in pod vodstvom trenerjev, pridno ter pametno izkoriščajo za učenje ter pridobivanje novih veščin v našem športu, prav tako pa še dodatno utrjujejo medsebojne odnose. 🤗💪 Zahvalili bi se Mestna občina Ljubljana in Ljubljana, moje mesto za vso izkazano podporo! #zaLjubljano

• Splošno

Odlične predstave naših igralcev

Danes so na domačem bazenu najprej nastopali dečki do 15. leta starosti, ki so se pomerili proti ekipama Kopra in mariborskega Branika. Na obeh tekmah so pokazali izjemno zbranost in željo po zmagi, vendar jim je na koncu malo zmanjkalo do želenega uspeha. Na prvi tekmi so igrali neodločeno, drugo pa so na žalost izgubili z golom razlike. VKLS 6:6 Vaterpolo Koper 1958 VKLS 6:7 AVK Branik Maribor Nato pa je prišel težko pričakovani obračun dveh ekip, ki se že kar nekaj časa redno srečujeta v finalih državnih in pokalnih prvenstev, domače Ljubljane Slovan in gostujočega Triglava iz Kranja. Naši varovanci so tekmo začeli odlično in hitro povedli, nato pa le nadaljevali z izvrstnim delom in do konca 1. četrtine zadeli še štirikrat. V drugo četrtino so vstopili z lepo prednostjo, tako da so lahko mirno taktizirali naprej. Druga četrtina je pripadla obema vratarjema, saj je “padel” le en gol, in sicer v našo korist, tako da smo ob polčasu že vodili s šestimi goli prednosti. Na današnji tekmi so naši fantje pokazali, da so odlični v vseh elementih igre, prednjačila pa je predstava v obrambi, sploh zaradi dejstva, da smo prvi gol prejeli šele v tretji četrtini tekme. Kar…

• Splošno

Zmagovalni konec tedna kot uvod v lepo prihodnost

Tako, pa je konec še enega zanimivega tekmovalnega vikenda. Včeraj so naši člani na domačem terenu premagali ekipo Kopra s končnim rezultatom 16:8. V samo tekmo so vstopili izjemno odločno in s prepričanjem, da bodo še enkrat več s tekme odkorakali zmagovalno, kar so s svojimi predstavami tudi potrjevali, tako da dvoma o končnem zmagovalcu ni bilo že od prve minute tekme. Vaterpolo klub Ljubljana Slovan 16:8 Vaterpolo Koper 1958 (3:1, 5:1, 3:4, 5:2) Strelci: Leskovec 4, Puš 4, Stele 3, K. Novak 2, Petrovčič 1, Fakin 1, Salihi 1. Danes pa so naši fantje igrali na dveh terenih, kadeti so v Kranju igrali ter na žalost izgubili proti kranjski Kokri, s končnim rezultatom 18:7, naši najmlajši člani pa so v Ljubljani gostili 4. turnir državnega prvenstva do 11 let. Naši malčki so od prve pa do zadnje tekme kazali iz kakšnega testa so in kako se njihov napredek povečuje iz treninga v trening. Razdeljeni v dve ekipi, VKLS1 in VKLS2 so premagali vsako ekipo, ki jim je stala nasproti, vse do samega finala, kjer so se pomerili med seboj in osvojili dve najvišji mesti. Rezultati tekem so bili sledeči: VKLS1 19:0 Trieste 2 VKLS1 13:4 AVK Triglav Kranj VKLS1…